• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,496 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Alkış Kadayıf
  • ADRES: BALIKLI MAHALLESİ SAAT KULE SOKAK NO :15 KÜTAHYA
  • TELEFON: 0 274 223 41 30
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ KÜTAHYA

FİRMA HAKKINDA

Alkış kadayıf 1956’da Rumeli den Kütahya’ya göç eden değerli büyüklerimiz Şaban ve Niyazi ALKIŞ kardeşlerin çalışma hayatları ile başlamıştır.

İlk yıllarda çektikleri büyük zorluklara rağmen her mesleğin çıraklığını yaparak esnaf olma yolunda ilerlemişlerdir. 1966 yılında Şaban ALKIŞ tarafından kurulan Alkış Kadayıf ilk meslek yıllarında son derece mütevazi olan imalat atölyesinde küçük ölçekte tel kadayıf üretimine başlamıştır. Ailedeki tüm bireylerin desteği ile üretimi arttırmanın çabasını göstermek ile beraber Tel Kadayıf üretiminde kendini geliştirerek iş hayatına devam eden işletmemiz, tel kadayıfın diğer çeşitleri olan yaş (künefelik) kadayıf ve kızarmış kadayıf’ı çeşitlerine eklemiştir.

1970 li yıllarda Kütahya merkezde açılan satış yerleri ile Kütahya halkına tam olarak hizmet veren firmamız aynı zamanda kendi ürünlerini üretip ve diğer illere pazarlayarak ticaret hayatını devam ettirmiştir. 1980 lı yıllarda üretim yerini büyüten işletmemiz istikrarlı bir çalışma ile üretim kapasitesini de arttırarak istihdam sayısına yeni üyeler eklemiştir. 1990 lı yılların sonlarında tam bir aile şirketi olan ALKIŞ KADAYIF UNLU MAMÜLLERİ NAKLİYE TURZ. GIDA ve İMALAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Fatih ALKIŞ tarafından kurulmuş olup, kuru tatlı üretimi sektöründe ürün yelpazesine tel kadayıfın bütün çeşitlerinin yanında kuru revani tatlısını şerbetsiz baklava ve diğer unlu mamülleri üretmeye başlayıp sektördeki Pazar payını genişletmiştir. Sürekli kendisini geliştiren işletme şu anda 3000 metre karelik yerleşik kapalı alanda teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek önce gıda güvenliği ve insan sağlığını dikkate alarak Türk gıda kodeksinin bütün kriterlerini titizlikle uygulamaktadır.

Modern ve hijyenik olan üretim tesisimiz kurumsallaşarak ISO 22000:2005(HACCP) gıda güvenliği ve İSO 9001:2008 kalite yönetimi sistemlerine sahiptir. Bu çalışmalarımızla gıda sektörünün gelişen ihtiyaçlarına cevap vererek eşsiz tatlı lezzeti olan Alkış Kadayıf ürünlerini yurdun dört bir yanına ve yurt dışına ihracatı ile tanıtmış olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

MERKEZ: BALIKLI MAHALLESİ SAAT KULE SOKAK NO :15 KÜTAHYA/TÜRKİYE

TEL &FAX: 90 274 223 41 30

FABRİKA: VEFA MAHALLESİ GIDACILAR SİTESİ D BLOK NO : 44/A KÜTAHYA / TÜRKİYE

TEL & FAX: 90 274 225 05 55

EMAİL: iletisim@alkiskadayif.com

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.