• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,288 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Dara Konağı
  • ADRES: Şehidiye Mahallesi 39. Sokak No: 13 Mardin
  • TELEFON: 0 482 212 32 73
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 7/24
SERVİS SAATLERİ 7/24
SERVİS YERLERİ MARDİN

FİRMA HAKKINDA

Masal Şehrin Şirin Konağı…

Dara Konağı; masal şehrinin son 800 yıllık tarihine tanıklık etmiş ve dimdik ayakta durmayı başarmıştır. Şirin ama iddialı duruşuyla misafirlerine Mezopotamya’nın konukseverliğini ve sıcaklığını yaşatıyor. Odalarında; sanatkârların sabırla işlediği taşlarla geçmişe yolculuk yapmanız mümkün. Terasında ise muhteşem Mardin Kalesi’ni ve Mezopotamya’nın sonsuz dinginliğini yaşayacaksanız.

Dara Konağında; odalar isimlerini Mardin tarihinde iz bırakmış medeniyetlerden almaktadır.  2 single, 5 double, 1 triple ve 2 suit oda bulunmaktadır. Bütün odalarda sıcak su, ortopedik yatak, Mardin ahşap işlemesi mobilya, internet, LCD TV, mini bar, split klima, telefon, saç kurutma makinesi, masajlı duş sistemi mevcuttur. Suit odalar da ek olarak geçmiş çağların lirizmini yansıtan yatak şekilleri ve jakuzi bulunmaktadır.

Dara Konağı şehrin merkezinde olup tarihi mekanlara yürüyüş mesafesindedir. Otopark sıkıntısı bulunmamaktadır.

Mardine gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırıp bu eşsiz konakta misafir olun. Tavsiye ediyoruz.

ODALAR

Akad

Mardin taş işlemeciliğinin en simetrik örneklerinden biridir. Avluya açılan penceresi ve tarihi kuyunun yanında oluşu odaya ayrı bir hava katmaktadır.

 

Artuklu

Dara konağının üst bölümünde Mezopotamya Ovası’nın tadını çıkarabileceğiniz bir konumdadır. İç bölümün tamamı taş oymalarının güzelliği ile doludur. Ailenizle rahatça kalabileceğiniz geniş bir odadır.

Asuri

Odanın geometrik zıtlıkları ile oymaların ihtişamlı birleşimini; avludan pencereye usulca sızan ışıkla keşfedeceksiniz. 

Babil

Kapısından içeri girerken yüz yıllık kapısı ve orijinal anahtarı ile geçmişe olan yolculuğunuz başlayacak. Mardin tavan süslemesinin iyi örneklerinden birini bulacaksınız.

Mitani

Arkadaşlarınızla birlikte taş odaların geçmişi yansıtan görüntüsünden ilham alarak kendi geçmişinizin güzellikleri ile buluşacaksınız.

Osmanlı

Dara konağının en görkemli odasıdır. Odanın tamamı sanatkarların sabırlı elleriyle işlenmiş motiflerle doludur. Taşın dinginliğiyle huzur bulacak ve penceresinden Mezopotamya Ovasının sonsuzluğunu seyredeceksiniz.

Pers

Otantizm ruhunun duvarlardan yansıdığı, taşların renklerinin geçmişin izlerine şahitlik ettiği şirin bir odadır.

Selçuklu

Eyvanın görkemli işlemelerinin izlenebildiği ve taş oymalarının geçmişin hikayelerini fısıldadığı ferah bir odadır.

Subari

Tarihin köhne kalıntılarının içinden inadına sıyrılmış ve sadeliği ile yalnızlığın tadını çıkarabileceğiniz dingin bir odadır.

Sümer

Alt eyvana ve avluya egemen olan iki yönlü duruşu ve ahşap işlemelerin eşliğinde sadeliğin güzelliğini bulacaksınız.

 

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.