• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
5,689 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07 -24
SERVİS SAATLERİ 07 -24
SERVİS YERLERİ DİYARBAKIR
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+1 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

İzzetinpaşa Cad. No.5 Dağkapı|Diyarbakır

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

DİYARBAKIR / Röportaj-Neslihan ÇETİN- 1907 yılında Diyarbakır’dan yola çıkarak bir asrı geride bırakan Koca Çınar Hacı Levent lezzetini tarihinden alıyor…

Şamdan Gelen Hacı Mustafa Serdar Efendi Diyarbakır’a yerleşip, Muhammed beyle tanışır. Kadayıfçılık mesleğine Dört Ayaklı Minare ( Şeyhmetar ) çevresinde başlarlar. Hacı Mustafa Serdar Efendinin vefatından sonra 1.Kuşak olan Muhammed Bey mesleğe oğlu Hasan ALTUNHAN ile devam eder. 1911 yılında Yemen Savaşının başlamasıyla Muhammed Altunhan yemene gider, bir daha da gelmez.

sll2

Mesleğe 2. Kuşak olan oğlu Hasan ALTUNHAN, Melik Ahmet Semti’nde devam eder. Hacı Levent ALTUNHAN bu mesleği babası ile birlikte icra etmeye başlar.1939 yılında 2. Dünya Savaşının başlaması sebebiyle ticari faaliyetlerine ara verirler. Dedesinin Türk mutfak kültürüne kazandırdığı mirası, çağdaş bir anlayışla geliştiren baba oğul 1950’lerde tekrar ticari faaliyetlerine devam ederler. 1960 yılında Hasan ALTUNHAN vefat eder.

3.kuşak olan Hacı Levent Altunhan halen faaliyette olan Diyarbakır’daki şubeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

M

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Murat Altunhan. 1968 yılı Diyarbakır doğumluyum. Aslen Bingöllüyüm. Dedemiz göç nedeniyle Diyarbakır da doğmuş ve biz de buraya yerleşmişiz. 1980 li yıllardan beri bu mesleği sürdürüyoruz.

İyi diye adlandırabildiğimiz kadayıf nasıl olmalıdır?

Kadayıf denilince akla ilk Diyarbakır gelir. Bu yüzden kadayıfı en iyi şekilde müşterilerimize sunmak boynumuzun borcudur.  İyi kadayıfın şerbeti kalın olmamalı, ayrıca rengi ilk baktığınızda sizi cezp etmeli. Tatlının karşı koyulamaz kokusunun hissedilmesi gerekiyor. Tatlının rengi koyu olursa sağlık açısından uygun olmaz. Tatlı yediğinizde boğazınızın yanmaması gerekiyor.

Tatlı yenildiğinde boğazın yanmasının nedeni nedir?

Biz ürünlerimizde çiçek yağını çok az kullanıyoruz. Bunun yerine pancar şekeri kullanırız. Glikoz bulunmamaktadır. Glikoz olursa tatlınızı yediğinizde boğazınız yanar. Sağlığa uygun değildir. Pancar şekeri kullanıldığında ise bu durumla karşılaşılmaz. Ayrıca hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Gıda güvenliği ve damak tadına uygun üretim yaparak kaliteyi en üst seviyede tutuyoruz.

M1

Günde 60 tepsi çıkarıyoruz. İmalat yerimiz yeterli olmadığı için 2. imalat yerimiz yapım aşamasındadır.

Tatlılarınızın kalitesini belirleyen önemli unsurlar nedir?

Tatlılarımızın kalitesini belirleyen en önemli unsurlarımız; tatlıya dökülen yağı bir defaya mahsus kullanıyoruz.  Her 15 gün de bir artık yağlarımızı belediyeye teslim ediliyoruz.  Daha ne kadar az yağ kullanırım, az şekerle nasıl lezzetli ürünler elde ederim diye düşünüyorum ve ilhan geldiği anda üretime başlıyorum.  Mükemmel kadayıfın sırrı, içerisinde hiçbir katkı maddesinin bulunmamasının yanı sıra, tarihi kuşaktan kuşağa süzülen ustalığında ve elbette sunum geleneğinde yatıyor.

sll3

Tatlılarınızın çeşitliliğinden ve yapılmış çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Şeker oranını düşürülmüş hafif bir tatlı olan Hacı Levent Dolama yenildiği andan itibaren insanın damağında nefis bir lezzet bırakıyor. Altı iyi kızardığı ve hamur oranı azaldığı için şeker oranı düşüyor.  Böylece kilo oranı da düşüyor, insan yediğinde rahatsız olmuyor. Diyet yapanların ve şeker hastalarının bile korkmadan giyebileceği nefis bir tatlı halini almış oluyor. İçinde; toz ceviz, iri ceviz ve kaymak bulunuyor.

sll2-

Kaymaklı kadayıfı ise ilk biz başlattık. Yapılmamış çalışmalarımız var ve Hacı Levent usulü künefe için çalışmalarımız devam etmektedir.

DKadayıflı yaş pasta çıkardık.  Doğum günü ve kutlama gibi organizasyonlarda özel tasarımlı pastalar yapıyoruz. Baklava, künefe ve kadayıf çeşitlerimiz mevcuttur. Hacı Levent bu en özgün ürünleri kuşaktan kuşağa aktarılan bir lezzet ve sunum geleneğine dönüştürdü.

Şahabettin Altunhan 1938 Bingöl doğumludur. 15 yıl Bingöl’de yaşayıp Diyarbakır’a göç etmiştir. 5 kuşak görmüş ve yetiştirmiş olan Altunhan: ‘’Dört yolda Şehmus tatlıcı dışında başka yoktu, abim bu sektöre alıştırdı bizleri. Ve piyasaya sürdü. Yetiştirdiğimiz çıraklar usatayı geçti.

O zamanlar bu kadar teknoloji imkanımız yoktu . Neşe ve odun kömürüyle taşlarda ocak yakardık. Bir çuvalı bir Seferde boşaltırdık.

Zor şartlar altında bu işi icra ediyorduk. Şimdi ise teknolojinin gelişmesi sebebiyle makineler çıktı. Lezzeti yakalamak artık çok kolaylaştı.’’  Dedi

sll1-

‘’Yemediğini yedirme!

Malzemenin en hasını, en sağlıklısını, en temizini kullan!

İkramını nezaketle, güler yüzle yap!

Mutfağın temiz, ocağının ateşi gür olsun!

Müşteri velinimetindir, karşılarken de uğurlarken de hoşnut et ‘’ Diye ekledi.

Ş1

MİSYONUMUZ

İnsanların sağlık yönünden güvenli gıdayı alabilmeleri için Hacı Levent güvencesini oluşturup sürekliliği sağlayarak müşterilerimizin beklentilerine duyarlı olmaktır.

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizle birlikte, kaliteyi, lezzeti, güveni, güler yüzü ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızı bira arada tutarak, çalışanlarımızın kişisel gelişimlerini ve memnuniyetlerini gözeterek bu sektöre en üst seviyede katkı sağlayıp, yön vermektir.

VİZYONUMUZ

Gelişen teknolojiyi yakından takip edip, geleneklerimizle bütünleşip, çalışanlarımızla beraber ileri teknolojiyi kullanarak kaliteli, doğal ve sağlıklı ürünler vererek tatlı sektöründe aranan bir marka haline gelip; kendi kültürümüze ve inançlarımıza uygun üretimler yaparak sektöre öncülük etmektir.

SAM_0018

Lezzeti ve restauranta girildiği anda mutluluk veren konsepti nedeniyle insanlara keyif veriyor.

HacıLevent’e özel olan sıra dışı tatlı çeşitliliğiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor.

sll4

thumb

İletişim Bilgileri

Hacı Levent – Merkez
Telefon : 0412 228 69 17
Adres : İzzetinpaşa Cad. No.5 Dağkapı|Diyarbakır
Hacı Levent – Şube 1
Telefon : 0412 237 37 56
Adres : Diclekent Bulvarı Girişi Tesisler|Diyarbakır
Hacı Levent – Şube 2
Telefon : 0412 257 69 77
Adres : Metropol 3. Girişi No:1 Metropol|Diyarbakır
Hacı Levent – Şube 3
Telefon : 0412 229 28 28
Adres : Büyükşehir Belediyesi Karşısı Çamlıca|Diyarbakır

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.