• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
4,633 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07-24
SERVİS SAATLERİ 07-24
SERVİS YERLERİ ELAZIĞ
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
6+9 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Gazi Cad. İzzetpaşa Camii Altı ELAZIĞ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

İnsan tatlı aşığı olunca yerinde duramıyor, Gittiği her yerde, özel tatlar arıyor, en iyisini arıyor. Bir de söz konusu Künefe ve Burma Kadayıf olunca iyi ustaların elinden bu özel tatlıları yemek istiyor.

Burma Kadayıfçılar özel sayısı için Türkiye’nin hemen her ilindeki Burma Kadayıfçıları ziyaret ettim. Ürünlerinden tattım.

Elazığ’a gittiğimde esnaf arkadaşlarla tatlı ve tatlıcılar üzerine sohbet ettim. Birkaç Burma Kadayıf ve Künefe yapan işletme vardı. Ama insanların tavsiyesi Kadayıfçı Hatip Usta oldu.

Tavsiye edilen Hatip Ustayı aklımda tutarak, kendi damak tadıma güvenerek diğer işletmeleri de ziyaret ettim. Ürünlerinden tattım. En son Hatip Ustanın mekanına gittim. Hatip Altunhan ile Künefe, Burma Kadayıf ve tatlı çeşitleri üzerine sohbet ettik. Misafirperverliği en az ürünleri kadar muhteşemdi. Diğer mekanlarda tattığım ürünlere kötü diyemem. Onlarda çok güzel, ama Hatip Ustada yediğim Künefe ve Burma kadayıf bir başka güzeldi.

Hatip Usta mesleği babasından öğrenmiş. 1975 yılından itibaren işletmeyi kendisi idare ediyor. Şimdi Elâzığ’da Hürriyet Cad. ve Gazi Cad. de iki işletmeleri mevcut. Kendi gibi, oğullarını da bu meslekte yetiştirmiş. Hatip Ustanın oğulları bu meslekteki 6. Kuşak.

Hatip Usta gibi, çocukları da bu mesleğin öneminin farkında. Onun için; malzemenin kalitesinden, ustalığa, hijyene, en ufak ayrıntıya dikkat ederek üretim yapıyorlar.

Bu meslekte mekânın değil, ürünün önemli olduğunu söyleyen Hatip Usta, “Türkiye’nin birçok ilinde çok süslü mekanlar açıldı. Müşteri mekanın cazibesine kapılıp gidiyor ama yediği tatlılardan rahatsız oluyor. Amaç mekanın süsü değil, vitrindeki ürünün kalitesi. Tabi ki mekanda düzgün olmalı, rahat olmalı, ama önce ürün.” diyor.

Hatip Usta; bu güne kadar piyasaya 150 kadar usta yetiştirmiş Sektörde Ustaların Ustası olarak anılıyor.

Türkiye’nin hemen her yerindeki Burma Kadayıfçılar gibi, Hatip Usta da Bingöllü.

Yolunuz Elâzığ’a düşerse Mutlaka Gazi Caddesinde Hatip Ustaya uğrayın. Adres bilmenize gerek yok. Kime sorsanız işletmeyi gösterir. Önce mutlaka bir porsiyon Burma Kadayıf siparişi verin, sonrada Künefe. Ağır olur demeyin. Ustalık burada işte. Asla yedikleriniz sizi rahatsız etmeyecek. Garanti veriyorum.

Eskiden, Elâzığ’a gezmek amacıyla gidenler, mutlaka dönüşte orcik şekeri alırlarmış. Şimdi orciğin yanına değer verdikleri insanlara hediye etmek üzere  Burma kadayıf götürüyorlar.

Elâzığ’da Kadayıfçı Hatip Ustayı tavsiye ediyorum.  Ürünlerini güvenle yiyin ve dostlarınıza hediye götürün.

YAZI/YORUM: Funda KETENCİ /

    

  

KADAYIFÇI HATİP USTA

Yetkili: Hatip ALTUNHAN

Merkez: Hürriyet Cad. No: 28/A  Elazığ

Tel: 0424 233 01 40

Şube: Gazi Cad. İzzetpaşa Camii Altı Elazığ

Tel: 0424 236 03 02

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.