• bilgi@tatlimekanlar.com

HABER DETAYI

8 Aralık 2016 11:18

Mahalle ruhunu yansıtan kafe

Mahalle ruhunu yansıtan kafe

Kurtuluş’ta, mahalle arasında küçük, tatlı bir kafe var bir süredir. İsmi Marika. Farklı sektörlerde çalışan beş yakın arkadaşın ortaklaşa açtığı bir kafe burası. Mekanın Kurtuluş’ta olması da tesadüf değil çünkü hepsi o civarda oturuyor. Ortakların Marika için dileği; insanların süslenmeden de rahatça gidebileceği, bilgisayarıyla oturabileceği mahalle ruhunda bir yer olması. Öncelikle kahve yapan bir mekan olduklarını özellikle vurguluyorlar. Etiyopya, Brezilya, Guatemala kahve çekirdeklerini kullanıyorlar. Macchiato, demleme kahve, latte, affogato kahve seçeneklerinden… Bitki çayları, berry smoothie ve günlük blended yeşil içecekleri de var.

 
Vegan dostu mutfak

Yiyecek olarak salatadan muhammaraya ve muffin, pay, kiş gibi günlük pastane ürünlerine her şey var. Hepsini de kendileri, mevsimsel malzemelerden yapıyorlar. Sabit bir menüleri yok. Bir diğer özellikleri de vegan dostu bir mutfağa sahip olmaları. Gluten ve rafine şeker kullanmamaya çalışıyorlar. Onun yerine Hindistan cevizi şekeri, akçaağaç şurubu, badem unu kullanıyorlar mesela.

Zaten yumurta, süt, yoğurt, somon dışında hayvansal gıda kullanmıyorlar. En çok tercih edilen yiyecekleri arasında egg benedict’leri, granolaları ile kinoa, şeker pancarı, bezelye, avokado, maş filizi ve karabuğday filizinden oluşan kinoa kasesi var.

Müziklerde “havamıza göre” durumu hakim. Chill out, caz dinlerken birden Müslüm Gürses’e geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca misafirler kendi listelerini çalabiliyorlar. Marika pazartesi hariç her gün 9.00-22.00 arası açık. Fiyatlar 7.5-24 lira arasında. Kahvelerse 6-10 lira arası, blended yeşil içecekler 12, berry smoothie 16 lira.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.