• bilgi@tatlimekanlar.com

HABER DETAYI

30 Mart 2017 22:02

Muzaffer Restaurant ve Güveç…

Muzaffer Restaurant ve  Güveç…

Yolunuz Emirdağ’a düşerse, size harika bir mekan önereceğim. Muzaffer Restaurant.

Bursa’dan Afyona giderken, öğlen yemeği yemek için yol üstü tesisi aramaya başladım. Birkaç tesise girip çıktım. Beğenmedim. Tesis ararken Emirdağ tabelasını gördüm ve ilçeye girdim.

İlçenin girişinde petrol istasyonundaki görevliye; Emirdağ’da yemek yiyebileceğim güzel bir yer var mı diye sordum. Muzaffer restaurantı önerdi.

Daha önce Emirdağ’a hiç gitmediğim için mekanı bulmakta zorlandım. Taksiciye sordum. Tarif etti. Mekândan içeri girdiğimde Mekânın güzelliğinin yanı sıra mekan çalışanlarının ilgi ve alakası da en az mekan kadar ilgimi çekti.

Masaya oturduğumda, sonradan mekan sahibi olduğunu öğrendiğim Muzaffer Aşık Bey masaya gelip hoş geldin dedikten sonra, “Buranın güveci çok meşhurdur, tavsiye ediyorum” dedi.

Tavsiyesine uydum. Ben siparişi beklerken garsonlar servis açtı. Sonrada güveç ve yoğurt geldi.

Ömrü mekan gezmekle ve yemek tatmakla geçmiş biri olarak şu kadarını söyleyeyim, ben daha önce böyle bir güveç asla yemedim. Bu lezzeti nasıl anlatırsam anlatayım, doğru anlatmış olmam. Bu güveç bildiğimiz içinde bol domates ve biber olan güveçlerden değil. İçinde sadece yarın sivri biber, yarım domates ve bir diş sarımsak var. Gerisi saf et. Yoğurdu kendileri mayalamış, organik ve mükemmel.

İkinci güveci istememek için kendimle epeyce mücadele ettim. Çünkü yola devam edecektim ve zaten tıka basa doymuştum.

Hem Elmadağlıların, Hem de Elmadağ’a gelen yerli ve yabancı herkesin sadece bir kere bile olsa bu mekânı ziyaret etmelerini ve bu essiz lezzeti tatmasını istiyorum.

Karnım doydu ama gözümü yemek tezgâhından alamadım. Çeşit çeşit yemekler adeta bizi de tat diyordu. Kendime söz verdim, bir daha bu yoldan geçtiğimde Emirdağ’a tekrar uğrayıp, Muzaffer Ustanın yemeklerinden kendime aşçı tabağı yaptırıp, bütün yemeklerini tadacağım.

KADİR BARAN

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.