• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,852 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ali YİĞİT
  • ADRES: Güvenevler Mah. G.M.K. Bulvarı Albayrak Apt. No:302 (Kitapsan Yanı) / YENİŞEHİR - MERSİN
  • TELEFON: 0(324) 326 00 90
  • FAX: ----
  • GSM: 0541 602 25 45
  • WEB SİTESİ: https://haskunefe.com.tr
  • E-POSTA: bilgi@haskunefe.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 06:00 / 24:00
SERVİS SAATLERİ 06:00 / 24:00
SERVİS YERLERİ MERSİN
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+3 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Güvenevler Mah. G.M.K. Bulvarı Albayrak Apt. No:302 (Kitapsan Yanı) / YENİŞEHİR - MERSİN

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Yemek ve tatlı kültürünün çok yoğun yaşandığı bir şehirde marka olup, o şehrin damak tadı olabilmek kolay değil aslında.

Has Künefe zor olanı başarmış bir firma. Mersinde kime en iyi tatlı nerede diye sorarsanız, size mutlaka Has Künefeyi önerecektir.

Bu konuda firma sahibi; Ali Yiğit’in yaşadığı önemli bir anısı var. Ali beye; bütün tanıdıkları, Mersinin en iyisi olduğunu söylüyorlar. Has Künefeye gelen misafirlerde aynı söylemleri tekrarlayınca, Ali bey bu söylemi test etmek istiyor. Şehrin uzak bir bölgesinden taksiye biniyor. Yabacıyım ve tatlı yemek istiyorum. Beni Mersinin en iyi tatlı yapan mekânına götür diyor taksiciye. Taksici Ali beyi alıp Has Künefeye getiriyor.  Ali bey bu anısını anlatınca İşletmesi adına gurur duyduğunu ve bu güvene layık olmak için, daha çok çalıştıklarını söylüyor.

Mersin adeta yemek ve tatlı diyarı. Yüzlerce irili ufaklı mekân var. Mersine geldiğim de en iyi kim diye sormaya başladım. Mersine gelen misafirlere, Mersinin en iyi firmalarını önermek için araştırma yapıyordum. Tatlı sektöründe Has Künefe en çok beğenilen firmaydı. Ziyaret etmeye karar verip, Has Künefeye gittim. Ali beyle tanışıp, uzun uzun Mersinin damak tatlarını ve Has Künefe ürünleri hakkında sohbet ettim.

Ali bey; adeta işine aşık biri. Şu an; en mükemmeli Has Künefe yapar diyorlar ama, Ali bey ARGE çalışmalarına devam ediyor.

Tüm ürünlerini; teknoloji ile donatılmış imalathanelerinde üretip, tüketiciye sunan Has Künefe, dondurmasını da kendisi üretmekte. “Has-Do” markasını yaratan Has Künefe, dondurma ile yurtdışına açılmayı hedeflemiş ve bunun altyapısını oluşturmuş. 30 dan fazla çeşit ile küçükten büyüğe herkesin beğenisini kazanmış.

Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Has Künefe de; dondurmanın yansıra, künefe, kerebiç ve cezeryenin ayrı bir yeri var. Has künefe; ürünlerinde kullandığı özel malzemeler ve deneyimli ustalar eşliğinde, harika tatlar üretmekte ve Türkiye’nin hemen her yerine bu eşsiz lezzetleri göndermektedir.

Özel tatlar ve lezzetler üretmeyi başaran Has künefe “Haz Özel” ile bu tadı farklılaştırmayı başarmıştır. Mersin de bir ilki gerçekleştiren Has künefe, Soslanmış künefe ile bu tadı önce tüm Türkiye’ye sonra da Tüm Dünya’ya tanıtmayı hedeflemiş ve bu hedef doğrultusunda imalathanesine büyük yatırımlar yapıp teknolojiyi de kullanarak üretim kapasitesini artırmıştır.

Mersin’in damak tadını iyi bilen Has künefe özel olarak seçilen fıstık ve cevizi yöresel bir tat olan cezerye ile buluşturup ortaya mükemmel bir tat olan Has Cezeryeyi çıkartmıştır. Has cezeryeyi diğerlerinden ayıran en belirgin özellik, ürünlerinde kullandığı malzemelerin birinci sınıf olması ve bol miktarda kullanılmasıdır.

Tüm tatlı çeşitlerini, (sütlü tatlılar, yaş ve kuru pastalar, özel çikolata ve şekerlemeleri) aynı titizlikle üreten “Kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir ürünü satmayız” felsefesi üzerinde özenle duran Has ailesi, bünyesinde çalışan tüm personeli ile siz değerli misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak ve ürettiği ürünleri sofranıza getirmek için 7/24 çalışmaktadır..

Kaliteli ürünü, uygun fiyata sofranıza getiren Has Künefe Türkiye’de alanındaki en önemli firmalardan biri olmayı başarmıştır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bu özel tatlarla tanışmak için, bir telefon açmanız yeterli olacak.

 

CEZERYELER

Antep fıstığının, kadayıfın, tülden ince yufkanın …

TATLILAR

Doğal sütün damağınıza uzanan en coşkulu yolculuğu…

FIRINDA SÜTLAÇ

ISLAK KEK

KAZANDİBİ

KEŞKÜL

PROFİTEROL

KÜNEFELER

Antep fıstığının, kadayıfın, tülden ince yufkanın yüzyıllar boyunca ulaştığı en güzel şekilleri, yöresel tatlarımızda…

HAS ÖZEL KÜNEFE

KÜNEFE

ŞOKLANMIŞ KÜNEFE

KEREBİÇLER

Kerebiç; Mersin yöresine ait, bayramlarda çokça tüketilen bir tatlıdır. Beyaz bir kaymağın içinde yatan, içi fıstık ya da cevizle dolu, irmikten yapılmış, içli köfteye benzeyen bir tatlıdır.

Yapımında kullanılan beyaz köpüğü oluşturan çöven kökü nedeniyle kerebiç, alışılmışın dışında bir lezzete sahiptir.

Beyaz köpüğünün elde edilişi: Çöven kökünün bir gün ıslatılıp bekletilmesinden ve devamlı kaynatılmasından elde edilen beyaz köpük, başka bir kaba alınır. Şekerle karıştırılarak çırpılır ve böylece kerebicin beyaz köpüğü elde edilmiş olur.

CEVİZLİ KEREBİÇ

FISTIKLI KEREBİÇ

 

YILIN ÇIKIŞ YAPAN LEZZET MARKASI HAS KÜNEFE

Mersin Altın Palmiye Ödülleri düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Has Künüfe, “Yılın Çıkış Yapan Lezzet Markası” seçildi.

1985 yılından günümüze Mersin’den tüm Türkiye’ye faaliyette bulunan Has Künefe, yüzde yüz kendi üretimi olan ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti doğrultusunda çalışan Has Künefe, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mersin Altın Palmiye ödül töreninde Yılın Çıkış Yapan Lezzet Markası ödülünü almaya hak kazandı.

  

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.