• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,227 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Hotel Büyük Kervansaray
  • ADRES: Gazi Cad. Deliller Hanı M.Kapı Sur / Diyarbakır
  • TELEFON: 0412 228 96 06
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 7/24
SERVİS SAATLERİ 7/24
SERVİS YERLERİ DİYARBAKIR

FİRMA HAKKINDA

Tarihi Dokusuyla Hotel Büyük Kervansaray

Diyarbakır’da önemli kervansaraylar arasında olan tarihi han 1527 yılında dönemin Diyarbakır Valisi Hüsrev Paşa tarafından arkasındaki cami ve medrese ile birlikte inşa edilmiştir. Evliya Çelebinin de bahsettiği üzere oldukça fazla sayıda odası bulunan Deliller Hanı, 20 Haziran 1603 tarihli bir vakfiyede Mardin kapısı Menzil Han şeklinde geçmektedir. Deliller Hanı olarak bilinmesinin nedeni Hicaz’a gidecek hacı adaylarını götürecek delillerin (rehberlerin) bu handa kalmalarındandır.

Han sefere çıkan Osmanlı Hükümdarlarına bile ev sahipliği yapmıştır. Han avlulu, iki katlı olarak inşa edilmiştir. Çok geniş bir alanı kaplayan hanın ortasında havuzlu, kareye yakın bir avlusu vardır. Ana malzeme olarak siyah bazalt taş ve beyaz kalker taşı kullanılmış olan hanın caddeye bakan kısmında ahır bölümü yer almakta ve burası tek katlı olmaktadır. Yanlarda geometrik geçmeli bordürler ve mukarnaslı nişlerle çerçevelenmiş bir kapıdan girilen hanın ikinci katında kalın ayakların taşıdığı revakların arkasında han odaları sıralanmıştır. Daha önce deve ve atların gecelediği ve yaklaşık 6-7 m. yüksekliğinde ahır olarak yapılmış birim günümüzde kapalı restaurant olarak kullanılmaktadır. Restaurant 300 kişi kapasiteli olup yalnız otel müşterilerini değil yerli halkın da yemek yeme amacıyla kullandığı bir mekân durumundadır.

 

Konaklama

Tarihi doku ile uyumlu ve konforlu iç dizaynı ile kişiye özel hizmet anlayışını bu tesisinde de devam ettiren Hotel Büyük Kervansaray, dönem yaşamına tanık olmak isteyenlerin beklentilerine uygun, detaylı dekorasyonu ile konuklarını ağırlıyor.

Kına Gecesi Organizasyonu

Sizi ve yakınlarınızı mutlu etmek üzere menü, mekan düzenlemesi, müzik, fotoğraf-video ve diğer tüm detayları sizin için düşünüyor ve hayata geçiriyor, istek ve ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretiyoruz.

Mezuniyet Kep Töreni Organizasyonları

Uzun yıllar sizinle birlikte anılacak her türlü karmaşadan uzak Havuzbaşı Konsept Renkerle Süslenmiş görkemli ve kusursuz bir Mezuniyet Organizasyonu için sürprizlerle dolu muhteşem bir mezuniyet balosuna davet ediyoruz.

Havuz Başı Düğün ve Nişan Organizasyonu

Mutlu bir yuva kurmak için kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan düğün geleneğinin, yapılacak en iyi adreslerinden biri olan Havuz başı Kır Düğünü tecrübeli elemanları ve değerli Müzisyenleri ile sizlere kalitenin ve organizasyonun en iyisini sunmaktadır..

Sünnet Organizasyonu

Çocuklarımızın hayatları boyunca unutulmayacak özel günleri arasında olan sünnet düğünleri, her anne ve babanın hayal ettiği güzellikte olması açısından çok önemlidir. Bu mutlu günü unutulmaz kılmak için, havuz başına bekliyoruz.

Toplantı ve Kokteyl

Hotelimizde yemekli veya yemeksiz, istenirse canlı müzik eşliğinde ve görsel ekipmanlarıyla çeşitli toplantı, kokteyl, seminer, eğitim ve ürün tanıtım etkinlikleri düzenlenebilmektedir.

    

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.