• bilgi@tatlimekanlar.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
7,118 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: İhsan BİROĞUL
  • ADRES: Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Müjde SokakNo:15 / Uydukent- BİNGÖL
  • TELEFON: 0544 357 55 21
  • FAX: --
  • GSM: 0544 357 55 21
  • WEB SİTESİ: http://tatlimekanlar.com
  • E-POSTA: bilgi@tatlimekanlar.com
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07-24
SERVİS SAATLERİ 07-24
SERVİS YERLERİ BİNGÖL
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+4 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Müjde SokakNo:15 / Uydukent- BİNGÖL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

FİRMA ADI:  PA’LET WAFFLE

FİRMA İL: BİNGÖL

YETKİLİSİ: İhsan BİROĞUL

ADRES: Şehit Mustafa Gündoğdu Mah. Müjde Sokak( Baki Yapı Apartmanı Altı) No:15/ Uydukent-BİNGÖL

GSM: 0544 357 55 21

GEZDİM-GÖRDÜM-YAZDIM / Sakine BARAN /

Türkiye’nin hemen her ilinde sevilerek yenebilen Waffle, Son zamanlarda Bingöl’de de büyük bir ilgi görüyor.

Bingöl de Şehit Mustafa Gündoğdu Mah. Müjde Sokak Baki Yapı Apartmanı Altı No:15/ Uydukent te  PA’LET WAFFLE olarak hizmet veren işletmede; çeşit çeşit waffle, sabahları serpme kahvaltı ve günün her saatinde Kumpir var.

PA’LET WAFFLE; Asıl spesiyali waffle. Müşterilerin isteklerine göre malzemede değişiklikler yapıyor. Kendinize ait waffleler hazırlatabiliyorsunuz. Özel günlerinizde kişiye özel hazırlanan tabaklar sunuyor.

Mekanın dekorasyonunda müşterilere otantik bir ortam hazırlanmasına dikkat edilmiş. Mekan dekorasyonunda eskiye özlem giderilirken, sizlere günümüzün modern tatlısı waffle sunuluyor. Görüntüde otantiklik, lezzette modernliğin harmanlanmış hali.

Bu mekan her anlamda ilgimi çekiyor. Kendinizi çok farklı ve özel hissettiriyor mekanın dekorasyonu. Hele birde adınızla süslenmiş tabak geldi mi, evet ben farklıyım diyorsunuz.

Mekanın kurucusu ve İşletmecisi İhsan Biroğul ile tanışıp sohbet ediyoruz.

Bingöl ve waffle, eski ve yeni, serpme kahvaltı ve waffle, kumpir ve waffle…

İlk bakışta ürünler zıt gibi görünüyor. İhsan bey anlatmaya başlıyor.

“Ben aslen Diyarbakırlıyım. Bu güne kadar hep yapılmayanı yapma peşinde oldum. Mesela, Bingöl’e gelmeden Diyarbakır’da ilk kültür mantarını ben yetiştirdim. 2015 yılında Bingöl’e geldim. Piyasa analizi yaptım. Yapılmamış olanları tespit ettim. Waffle Bingöl’de olmayan bir lezzetti. Kumpir aslında bölgede çok bilinen, atalarımızın patatesi kızgın külde veya soba fırınlarında pişirip, tereyağıyla yedikleri eski bir alışkanlıktı. Büyük şehirlerde atalarımızın alışkanlığını malzemelerle süsleyerek Kumpir adı altında satıyorlardı. Bu tat bölge insanının kaloriferli evlerden önce özellikle kış aylarında aşina olduğu bir tattı.  Unutulmuş olan bir ortamda unutulmuş olan şeyleri sunmak veya yeni lezzetlerle tanıştırmak amacıyla bu mekanı açtım. Sabahları bölgenin organik ürünlerinden harmanlanmış 25 çeşit serpme kahvaltı veriyorum. Bu ilk başlarda düşünmediğim sonradan dışarıdan gelen misafirlerin talepleri üzerine oluşturduğum bir konsept. Maalesef Bingöl’de dahi insanlar kahvaltısını organik ürünlerle değil, ulusal marketlerin sunduğu organik olmayan ürünlerle yapıyor. Dışarıdan gelen misafirler istiyor ki, Bingöl’e gitmişsem, o bölgenin ürünlerini tadayım. Sabahları serpme kahvaltı koymamın nedeni bu. Sabahları gelen misafirlerimiz isterse, her şeyiyle doğal bir kahvaltı yapabiliyorlar.

PA’LET WAFFLE özel bir aile işletmesi. Bizim için gelen insanlar müşteri değil, misafirimizdir. Para amaç değildir. Amaç misafirlerimizin mekânımızdan mutlu ayrılması ve burayı kendilerinden özel bir mekan görmeleridir.  Biz bu imajı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Daha farklı olan ne sunabiliriz diye düşünüyoruz. Mesela gelen müşterilerimize erbane (def) çalıyoruz. Bu otantik ortamda, erbane (def) ayrı bir huzur veriyor. Buraya bir sefer gelen misafirimiz, ikinci gelişinde mutlaka erbane (def)  çalmamızı talep ediyor.

Ben bu güne kadar hep yeni şeyler yapmaya, olmayanı misafirlerimize ikram etmeye çalıştım. Onun için Waffle, onun için Kumpir, onun için organik serpme kahvaltı…”  diyor.

Başta da dediğim gibi, PA’LET WAFFLE Bingöl’de özel bir mekan. Bingöl’de yaşıyorsanız her gün, dışarıdan misafir olarak veya Bingöl’ü gezmek için gitmişseniz, mutlaka en az bir sefer gitmeniz gereken bir mekan.

İhsan beye ve sevecen personellerine teşekkür ediyorum. Misafir olarak gittiğim mekanda kendimi ev sahibi gibi ve çok özel hissettirdikleri için.

    

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.